Staff

Anthony Carmel – Head Teacher
Lucy Walker-Collins – Deputy Head Teacher

Mary McGreal – School Business Manager

Coelina Carter – Inclusion Manager

Louise Smyth – Early Years Lead

Ross Johnson  –  Assistant Head/Team 2 Leader Y1-Y3

Ellie Haworth  –  Assistant Head/Team 3 Leader Y4-Y6

EARLY YEARS

Nursery – Rosie Marsh-McLaughlin and Hannah Madden – Teachers

Kirsten Dixon – TA
Reception Blue – Jane Campbell – Teacher
Nicola Brown & Natasha Turner – Teaching Assistants
Reception Green – Louise Smyth  – Teacher
Natasha Turner & Nicola Brown – Teaching Assistants

YEAR 1

1 Blue –  Beyza Bastug – Teacher
Sandra Johnson & Christine Boon – Teaching Assistants
1 Green – Jeanette Akinboyewa- Teacher
Christine Boon & Sandra Johnson – Teaching Assistants

YEAR 2

2 Blue – Emilia Cook – Teacher
Sharon Turney – Teaching Assistant
2 Green – Zoe Sanders – Teacher
Sharon Turney – Teaching AssistantYEAR 3

3 Blue – Leanne Doyle – Teacher
Jenna English – Teaching Assistant
3 Green – Christianne Blackwell – Teacher
Jenna English – Teaching Assistant

YEAR 4

4 Blue – Mairead Harley – Teacher
Cheryl Croly – Teaching Assistant
4 Green – Emma McMahon – Teacher
Cheryl Croly – Teaching Assistant

YEAR 5

5 Blue – Shammai Allen – Teacher
Ladan Suleiman & Beverley Langlais – Teaching Assistant/ HLTA
5 Green –  Mairead Harley – Teacher
Ladan Suleiman & Beverley Langlais – Teaching Assistant/ HLTA

YEAR 6

6 Blue – Lily Sellers – Teacher
Candy McCarton & Ladan Suleiman – Teaching Assistants
6 Green– Rebecca Hodgson – Teacher
Candy McCarton & Ladan Suleiman – Teaching Assistants

SUPPORT STAFF

  • Laura Maple – Music Teacher/ Music Co-ordinator (Tuesday & Wednesday)
  • Alan Gruner – Music Support (Monday & Thursday)
  • Fiona Brisbourne – Place2Be
  • Salman Ali – Learning Mentor

OFFICE STAFF

Mary McGreal – School Business Manager (SLT)
Shajia Abdal –  Senior Admin Officer
Katie Bush – Admin Officer
Gulseren Somnez – Home School Support
Klajti Nura- Premises Manager

MEAL-TIME SUPERVISORS

  • Debbie Shields – Meal time Supervisor
  • Pauline O’Neill – Meal time Supervisor
  • Amina Begum – Meal time Supervisor
  • Zaheera Dina- Meal time Supervisor
  • Luke Green – Meal time Supervisor
  • Rosemarie Rowley – Meal time Supervisor
  • Maggie Langa-Jones – Meal time Supervisor
  • Faranz Lotun – Meal time Supervisor
  • Sara Faraji – Meal time Supervisor